Bilgi

1968 kadın giyim modası

Moda defalarca kadınlar için en önemli konulardan birisi olmuştur. Bugün azıcık eskilere gidip 60’ların modasına bir göz atalım istedim. Göreceksiniz ancak moda da kendini renklerle baştan ediyor.

Eskiler baştan gün yüzüne çıkıyor. İnsan eskiye duyduğu delicesine özlemle yanıp kavruluyor neredeyse. Hal böyle olunca bu durumu modada da görmek zorunlu oluyor.

60’lar ufak eteğin keşfinin olduğu yıllar ve bugünkü sokak tarzımızın çıkış noktası. Renk cümbüşünün ön plana alındığı, sadece yazı yok kışı bile renkleriyle ısıtabilen bir modadan söz ediyoruz burada. 60’lara dönüp baktığımızda kendimizi görüşümüzün sebebi de bu nedenle ayyuka çıkıyor. içten ruh hali modayı oluşturmuş da gençler kendini geometrik desenle sarılmış bluzlarıyla sokağa atmış gibiler. Çünkü bireysel zevkler bundan böyle ön planda ve gençlerin beğenileri modayı oluşturabiliyor.

En güzeli de 60’lar 50’lerin kasvetini bir hoş silivermiş. Minilerin modaya girişi giysi yelpazesini genişletmiş.

Bugün de 60’lar kendini en fazla retro tarzıyla gösteriyor. 60’ların sonuna içten yakalanan hippi tarzı sahnelerden sokaklara taşınabilmiş. Şimdi sokağa çıkarken hepimiz haberdar olmadan 60’ları yaşıyoruz aslında. Retro gözlükler, renkli bandanalar, boyalı, desenli tişörtler, bol pantolonlar… Tümü her yerde hayatımızın bir parçası halinde.

E hadi yaz geliyor. Bir retro gözlükle renkli bandana kötü halde ahenkli olmaz mı? Bence mavi gözlük sarı bandana müthiş duracaktır.

1968 kadın giyim modası İZLE:

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Bir yorum bırak