Bilgi

64. Sait Faik Hikâye Armağanı için başvurular başladı

64. Sait Faik Hikâye Armağanı için başvurular başladı

Bu sene 111 yaşına giren Sait Faik Abasıyanık anısına her yıl bir öykücüye bahşedilen ve Darüşşafaka Cemiyeti ve Iş Bankası Kültür Yayınları iş birliğiyle düzenlenen 64. Sait Faik Hikâye Armağanı’na başvurular başladı.

Yarışmaya katılacak adaylar dikkat

Yarışmaya katılacak yazarların, başvuru formu yapacakları hikâye kitabından on (10) nüshayı kullanım dilekçesi ile birlikte, 9 Mart 2018 Cuma günü Saat 17.00’a kadar Darüşşafaka Cemiyeti, Kurumsal Iletişim Birimi, Darüşşafaka Cad. No:5/9 34457 Maslak / İstanbul adresine teslim etmesi gerekiyor. Darüşşafaka Cemiyeti tarafından yapılan açıklamada, yarışmaya katılacak hikâye kitaplarının 2017 yılında yayımlanmış olması, daha önce herhangi bir ödül almamış olması gerektiği ve daha önce aynı armağanı kazanmış yazarların yarışmaya katılamayacağı vurgulandı. Seçiciler Kurulu kadar yapılacak değerlendirmenin arkasından, sonuçların bu sene mayıs ayı içinde açıklanacağı açıklama edildi.

sait faik abasıyanık

Sait Faik Hikâye armağanı

1955’te yazarın annesi Makbule Abasıyanık göre kurulan Sait Faik Hikâye Armağanı, 1964’ten beri Darüşşafaka Cemiyeti göre veriliyor. Sait Faik’in vasiyetnamesi doğrultusunda dönemin ileri gelen edebiyat ustalarından oluşturulan jüri, o sene içerisinde yazılı en iyi hikâye kitabını seçerek “Sait Faik Hikâye Armağanı”nı veriyor. Her yıl yazarın vefat yıldönümü olan Mayıs ayında verilen Armağan’la ilgili olarak Darüşşafaka Cemiyeti, 2012’den beri Türkiye Meslek Bankası Kültür Yayınları ile meslek birliği içindedir.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Bir yorum bırak