Bilgi

Allık dosyası: Sana en uygun tekniği bul!

Allığını nasıl uyguluyorsun? Yanaklarına birkaç kere allık fırçasını dokunduruyor ve makyajının bittiğini mi düşünüyorsun? Şimdi, elindeki allık fırçasını yavaşça yere bırak! Şaka bir yana, allık uygularken mutlaka yüz şekline uygun şekilde uygulaman gerekir.

Bakalım senin yüz şekline uygun allık uygulama tekniği hangisi?

1.Yuvarlak yüz şekli

Yüz şeklin yuvarlaksa, allık uygularken amacın yüzünün daha ince görünmesini sağlamak olmalı. Bu nedenle yanaklarına allığını yan bir ‘’V’’ harfi şeklinde uygulamanı öneririz. Bu şekilde yanakların olduğundan daha ince görünecektir.

Happy young woman applying blusher to her cheeks with a smile

Happy young woman applying blusher to her cheeks with a smile

2.Oval yüz şekli

Yüz orantısı en düzgün ve hemen hemen her makyaj tekniğinin uygulanabildiği oval yüz şekline allık uygularken, yukarıdaki şekildeki gibi burun kenarlarından elmacık kemiklerine doğru bir yol izleyebilirsin.

3.Köşeli yüz şekli

Köşeli yüzlerde amaç yüz hatlarını olduğundan daha yumuşak göstermek olmalı. Bu nedenle allığı sadece yanağının yüksek kısımlarına düz şekilde uygulayabilirsin. Ayrıca alnına ve çenene de uygulayarak çene çizgini yumuşatabilirsin.

4.Kalp yüz şekli

Yüzün kalp şeklindeyse oldukça minik bir yüzün var demektir. Allığını fırça yardımıyla, elmacık kemiklerinden başlayıp, şakaklarına doğru çıkan hareketlerle uygulayabilirsin.

5.Ters üçgen yüz şekli

Alnın biraz geniş, çenen oldukça minikse, yüzün ters üçgen şeklinde demektir. Dikkati alnından uzakta tutmak için yanaklarının sadece tepe kısımlarına, ince bir çizgi halinde allık uygulamalısın.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Bir yorum bırak