Bilgi

Balon keyfi yapabileceğiniz 7 rota | Galeri – Bayan ve Kadın

1 / 6

Siz de tatilinizi enfes manzaralar eşliğinde keyifli anlar yaşayarak geçirmek niyetindeyseniz seyahat listenize bu yerleri ekleyebilirsiniz.

2 / 6

Kapadokya

Kapadokya, Türkiye Listemizin ilk esnasında, sıra dışı kaya oluşumları ve zengin kültürüyle gezginlerin vazgeçilmezi konumundaki Kapadokya bulunuyor.

Göreme, Ürgüp ve Avanos’un eşsiz doğal güzelliklerini gözler önüne seren Kapadokya balon turları, sabahın birincil ışıklarıyla birlikte başlıyor.

Yaz döneminde kaya oluşumları, güneş ışığının yansımasıyla rengârenk bir görünüm oluştururken, kışın yağan kar bölgeyi bir masal diyarına dönüştürüyor.

3 / 6

Serengeti Milli Parkı

Serengeti Milli Parkı, Tanzanya Afrika’da safari denildiğinde akla birincil gelen yerler birisi olan Serengeti Ulusal Parkı, elverişli hava şartları sebebiyle tüm yıl her tarafında gezginlere balon keyfi yaşama ayrıcalığı yaşatıyor.

Bölgenin en büyük özelliği, dünyanın en büyük memeli hayvan nüfusuna ev sahipliği yapıyor olması.

Özellikle Mart-Mayıs ve Ekim-Aralık arasındaki dönemlerde balon turları epeyce popüler.

4 / 6

Napa Vadisi

Napa Vadisi, Amerika Birleşmiş Devletleri San Francisco Körfez Bölgesi’ndeki sisin dağıldığı ve sıcaklıkların daha uygun olduğu ilkbahar ile sonbahar ortalarında ziyaret edebileceğiniz Napa Vadisi, yüzlerce üzüm bağı tamamen ziyaretçilerine renkli manzaralar sunuyor.

Yukarıdan balonla bölgenin güzelliklerine şahit olduktan sonra günün ilerleyen saatlerinde 800’ü aşkın şaraphaneden birisini ziyaret edip, enfes şarapların tadına bakabilirsiniz.

5 / 6

Melbourne

Melbourne, Avustralya Melbourne’ü listemizdeki öteki destinasyonlardan ayıran en büyük özellik, burada düzenlenen turların kırsal yerine şehirde düzenleniyor olması. Balonla gezinti sırasında değişik yükseklikteki binaların üzerinde süzülürken, kentin sembol yapılarını farklı açılardan görme fırsatı yakalayabilirsiniz.

6 / 6

Queenstown

Queenstown, Yeni Zelanda Ekstrem sporların önde gelen merkezlerinden birisi olarak anılan Quennstown, dokunulmamış doğasıyla gezginleri büyülüyor.

Wakatipu Gölü, sıradağlarla çevrelenmiş bölgeyi gün doğumunda başlayan turlarla gezerken karşınıza çıkacak güzelliklerin başında geliyor.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Bir yorum bırak