Bilgi

Bu Besinler Kas Oranını Arttırıyor

Bu Besinler Kas Oranını Arttırıyor

Özellikle kadınlar düşük adale oranından şikayetçidir. Bu besinler kas oranını arttırıyor. Düzenli tüketildiğinde daha fazla adale oranına sahip olabilirsiniz.

Bu Besinler Kas Oranını Arttırıyor

İnsanların yaşı, cinsiyeti , spor geçmişi, kilo oranı kas kütlesinin esas belirleyicileridir. Yanlış yapılan diyetler adale kaybının en önemli nedenleri aralarında sayılabilir. Düşük adale oranı vücudunuzun daha güçsüz olmasına ve olduğunuzda daha şişman görünmenize niçin olabilir. Adale kütlenizi arttırmak için ise sağlıklı ve protein yönünden varlıklı beslenmeniz gerekmektedir.

Balık
Omega 3 ve farklı alanlara yönlendirilmiş yağlar açısından varlıklı olan balık dinç beslemek isteyenlerin sık tüketmesi gereken bir besindir.

Ananas
İçerisindeki bazı enzimler dıştan alınan proteinlerin daha sağlıklı sindirilmesini sağlar. Vitamin ve mineral açısından varlıklı bir besindir.

Bakliyatlar
Çocukluk döneminde beslenme programlarına eklenmesi gereken bir beslenme grubudur. Nohut ve mercimek doğal bitkisel proteinler barındırır.

Tavuk
Sağlıklı protein denilince akla birincil gelen tavuk etini yanında bol yeşil sebze ile tüketebilirsiniz.

Kuruyemişler
Yardımsever olan bu yemişler yüksek kalori barındırır. Özenli ve eksik miktarda tüketilmesi gerekiyor.

Muz
Sporcuların yaşadığı adale kramlarına içerisindeki potasyum ile tedavi olabilir. Zinde bir adale yapıcıdır.

Süt Ürünleri
Dinç koşullarda yapılmış ve çok yağlı olamayan peynir ve yoğurt kas kütlesi oluşturmak isteyenlerin birincil sıralardaki tercihlerinden olabilir.

Yumurta
İçerisinde en çok protein bulunduran gıdalardan biridir. Dinç tüketmek gerekir. Pişirilme sürecinde fazla pozitif yağ kullanmayın.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Bir yorum bırak