Bilgi

Bu çaylar güzelleşmenizi sağlayacak

Bu çaylar güzelleşmenizi sağlayacak

Jurnal olarak tükettiğimiz çaylar, içerdikleri maddelerle sağlığa yardımcı olmalarının yanı sıra güzelleşmemizi de sağlıyor. Siyah, yeşil veya beyaz rengi ne olursa olsun her akarsu, daha genç görünmeye asistan olacak antioksidanlar içeriyor. İşte sudan sonradan en fazla tüketilen içecek olan çayların alımlılık sırları.

Siyah akarsu

Siyah dere, dünyadaki dere tüketiminin yüzde 90’ını oluşturuyor. Antioksidan içeriğinin yanı sıra, ciltteki nem seviyesini yükselten tanen asidi açısından da epeyce zengin olan siyah nehir bununla beraber diş minelerini güçlendiren florür içeriyor. diyetisyen Paula Simpson; siyah dere, oolong çayı ve yeşil çayın aynı kaynaktan elde edildiğini söylüyor. Bu kaynak, antioksidan zengini Camellia Sinensis adlı bir bitki.

Yeşil dere

Yeşil çay, kırışıklık, renk değişimi ve sarkma gibi deri sorunlarına yol açabilen oksidatif hasarlara karşısında hücreleri koruyor. bununla beraber bir antienflamatuar olan yeşil çayın, iyileşme sürecini hızlandırdığına inanılıyor. Diş minesini güçlendiren florür açısından da varlıklı bir kaynak olan yeşil çay, bu nedenle ağız ve diş sağlığı açısından oldukça manâlı.

Oolong çayı

Benzeri fermente, kokulu, siyah Japon çayı oolong ile öteki dere türleri arasındaki ayrım hasat türünden yatıyor. Diğer çaylar adamakıllı okside edilirken, oolong çayı yaprakları, kısmen okside ediliyor. Bu Nedenle çiçeksi aromalarını korumuş oluyorlar. Oolong çayı, polifenol açısından en zengin olan nehir türü bununla beraber yağ hücrelerini parçalayan enzimleri de harekete geçiriyor.

Beyaz nehir

Beyaz çayın içindeki oksidanlar, kolajen ve elastin seviyelerini düşüren enzim aktivitelerini önlüyor. Beyaz akarsu da yüksek oranda flavonoid içeriyor lakin bu çayın fazla değeri, bakteri düşmanı olması. bu nedenle cilt bakımı ürünlerinde kullanıldığında akne azaltıcı etki yapabiliyor.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Bir yorum bırak