Bilgi

Cildi canlandıran bademli peeling

Cildi canlandıran bademli peeling

Badem, ilk kez Kuzey Afrika, Batı Asya ve Akdeniz bölgelerinde keşfedilmiş. Vitamin ve mineraller bakımından epeyce varlıklı olan bademin vücuda faydası saymakla bitmiyor. Fakat biz bugün cildimizi canlandıran yönünden bahsedeceğiz.

bademli peeling

Cildi canlandırır

Badem yağı, olein gliserid linoleik asit içeriği ile cilde parlaklık veren bir nemlendiricidir. Cildin ihtiyacı olan nemi bununla birlikte E vitamini doğru sağlar. Bunun için badem yağını rahatlıkla cildinize uygulayabilirsiniz. Siyah nokta, sivilce, ciltte kuruluk, her derdinize mutlaka bir çözüm sunacaktır.

bununla birlikte E vitamini bakımından varlıklı içeriğiyle güneş ışınlarına karşı da korur. Güneş yağı oluşumunda da çare amaçlı kullanılabilir.

bademli peeling

Bademli peeling

Peeling, cildin ölü deriden arınıp yeni hücresel oluşumunu hızlandıran, daha dinç ve canlı görünmesini sağlayan bir dilekçe. Haftada 1-2 kere, özellikle duştan sonradan gözenekler açılmışken yerine getirmek sağlıklı bir cildin şartı.

bademli peeling

Bademli peeling için;

50 gr bademi blenderden geçirin ve 1 bardak sütle karıştırın. Sütün kokusu hoşunuza gitmiyorsa su da kullanabilirsin. Yeniden süte alternatif olarak Hindistan cevizi sütü kullanabilirsiniz.

Göz ve çevresine dokunmadan, fırça yardımıyla yüzünüze uygulayın. 5 dakika bekleyin ve ılık suyla yüzünüzü temizleyip nemlendirici sürün. Nemlendirici olarak da badem sütünü seçim edebilirsiniz. Cildinizin parlaklığını hemen aynadan seyredebilirsiniz 🙂

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Bir yorum bırak