Bilgi

Cranberry suyu kadınlar için şifa deposu

Cranberry suyu kadınlar için şifa deposu

Cranberry (turna yemişi) suyu tüketimi, kadınlarda idrar yolu enfeksiyonu belirtilerini az daha %40’a değin azaltabiliyor.

Cranberry (turna yemişi), proantosiyanidin (PACs) gibi bakterilerin tutunmasını ve enfeksiyon oluşturmasını önleyici bir takım bileşenler içerir. Bu da cranberryde (turna yemişi) sağlığınız konusunda size yardım olabilecek değişik ve seçkin bileşenler olduğu anlamına geliyor. Bu seçkin bileşenlerden, cranberry (turna yemişi) suyu ya da kuru cranberry gibi, cranberrynin (turna yemişi) dağıtılmış hallerini tüketerek faydalanmak olası. öte taraftan cranberryler (turna yemişi) ve idrar yolu enfeksiyonu ile ilgili yapılan araştırmaların çoğunda meyve suyu olarak kullanılmıştır.

American Journal of Clinical Nutrition dergisinde yayımlanan araştırmaya tarafından; her gün 240 mL (takriben bir su bardağı) cranberry (turna yemişi) suyu tüketimi, kadınlarda tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonu belirtilerini takriben %40’a dek azaltabiliyor. Boston Üniversitesi Tıp Profesörü ve İnfeksiyöz Hastalıklar Uzmanı Dr. Kalpana Gupta, araştırmayla ilgili olarak; cranberrylerin (turna yemişi) dünya çapında antibiyotik kullanımını azaltabileceğine inandığını ve tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonu belirtileriyle problem yaşamış kadınlarda daha kaliteli ve dinç bir yaşama takviye olabileceğini belirtti.

cranberry

Soslara, tatlılara, salatalara ek araç gereç ya da kuru meyve olarak çeşitli şekillerde ekleyebileceğiniz cranberry (turna yemişi) meyvesi ile hazırlanmış tariflerden biri.

12 Muffin için malzemeler

– 200gr. Un

– 2 tepeleme nehir kaşığı kabartma tozu

– 100 gr müsli karışımı (meyvesiz)

– 125 gr esmer şeker

– 125 gr akışkan yağ

– 1 yumurta

– 200 ml süt veya yoğurt

– 1 ufak muz

– 40 gr ceviz

– 125 gr kurutulmuş Turna yemişi (Cranberry)

– 12 adet Muffin pişirme kağıdı

cranberry muffin

Yapılışı

Unu, kabartma tozu, musli ve şekerle karıştırın. Farklı bir kapta yağ, yumurta ve yoğurdu ek edin. Muzu bir çatal yardımıyla ezin ve karışıma ekleyin. Istikrarsız karışıma unlu malzemeyi ekleyin ve hızlı bir şekilde karıştırın. Doğradığınız cevizleri ve turna yemişlerini hamura ekleyin.

Muffin kağıtlarını muffin tepsinin içine yerleştirin, içlerine hazırladığınız hamuru dökün. Evvelden 175 derecede ısıttığınız fırında 25-30 dakika pişirin. Fırından çıkarıp soğumaya bırakın.

Hazırlama süresi: 40 dakika

Porsiyon başına Gıda Değeri:

Enerji: 280 kcal / 1170 kJ

Protein: 4 g

Yağ: 14,6 g

Karbonhidrat: 34 g

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Bir yorum bırak