Bilgi

‘DAHA’ Bergen Uluslararası Film Festivali’nde

Onur Saylak’ın birincil uzun metraj filmi ‘DAHA’, dünya prömiyerini yaptığı 52’nci Karlovy Vary Film Festivali’nin ardından festival takvimine yenilerini ekledi. Avrupa’nın en köklü festivallerinden biri olan Karlovy Vary’de övücü yorumlar alan ‘DAHA’, 8-17 Eylül tarihleri aralarında 19’uncusu gerçekleşen Hollanda Uluslararası Film Festivali Film by the Sea’de sinemaseverlerle buluştu.

Festivale katılan yönetmen Onur Saylak, filmin oyuncularından Yaşam Van Eck ile Uğur Aslan ve ‘DAHA’nın yazarı Hakan Günday, izleyicilerin sorularını cevapladı.

Festivallere doyamadı

‘DAHA’nın Eylül ayındaki bir sonraki durağı 17-24 Eylül tarihleri aralarında Batum’da gerçekleşen Uluslararası Art House Film Festivali oldu.

‘Milletlerarası Yarışma’ seçkisinde bulunan ve büyük ödül için yarışmacı ‘DAHA’, 20 Eylül–1 Ekim tarihleri aralarında Kanada’da düzenlenen Calgary Uluslararası Film Festivali’nde Dünya Sineması seçkisinde gösterilecek. ‘DAHA’ ekibi buradaki gösterimlerin ardından hız kesmeden soluğu Bergen Uluslararası Film Festivali için Norveç’in Bergen şehrinde alacak.

Türkiye prömiyeri Adana Film Festivali’nde

Güzel anlatımı ve oyunculuklarıyla gösterime girmeden büyük alkış toplayan ve eleştirmenlerden övgü dolu yorumlar bölge ‘DAHA’nın Türkiye prömiyeri, bu sene 24’üncüsü düzenlenen Uluslararası Adana Film Festivali’nde gerçekleşecek. Milli Uzun Metraj Müsabaka Filmleri aralarında bulunan ve Altın Koza için yarışacak olan ‘DAHA’nın festival yolculuğu eylül ayından sonra da devam edecek.

Filmin konusu

14 yaşındaki Gaza, yaşadığı minik sahil kasabasından ayrılarak büyük şehirde liseyi okumayı hayal ederken, babasının onu insan kaçakçılığı şebekesinin bir parçası haline getirmesiyle suçla tanışır. Gaza’nın ergenliği, babasının baskıcı karakteri ve aralıksız gözlemlediği göçmenlerle geçmeye başlar. Gaza, babası gibi zorlama ve zorlama üzerine bir hayat mı kuracaktır yahut o da bir göçmen mi olacaktır?

DAHA Fragman – İZLE:

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Bir yorum bırak