Bilgi

Depresyonda mısın yahut kesintisiz halsiz musun

Soğuk havaların kendini göstermesiyle insanların üzerinde hissettiği ağırlık ve halsizlik durumu, uzmanlara tarafından bir takım kişilerde kronik yorgunluğa dönüşebiliyor. Sabahtan yataktan kalkmama ricası ve tüm vücutta hissedilen ağrılar, serin havaların başlamasıyla herkeste farklı etkiler gösterebiliyor. Uzmanlara göre; havanın geç aydınlanıp, erken kararmaya başlaması ırk üzerinde buhran, stres ve kronik yorgunluk gibi kayda değer sağlık problemlerinin çıkmasına sebep oluyor.

Kronik yorgunluk ve stres kaynaklı rahatsızlıklarla başa çıkmada Ozon terapisinin yüz güldüren sonuçlar verdiğini, özellikle stres, fibromiyalji ve panik hücum üstünde de çok başarılı sonuçlar ortaya çıktığını belirten Avrupa Ortopedi Cerrahisi hekimlerinden Doç. Dr. Serhat Mutlu; “Son 20 yılda yapılan araştırmalar, Ozon tedavisinin pek fazla yönden insan vücudunun kendi çare edici potansiyellerine katkısı olduğunu göstermiştir. Ozon tedavisi, enfeksiyon hastalıklarından, kalp yetmezliğine kadar çok geniş bir hastalık grubuna aleyhinde çare edici etkinlik gösterir. Bu netice insanlar aralarında “ceset direncini arttırmak” olarak açıklama edilir” biçiminde konuştu.

Doç. Dr. Mutlu hem, Ozon tedavisinin, şeker hastalığı hastalarında damarların hasarlanması sonucu ortaya meydana çıkan dolaşım bozuklukları ve doku hasarının ( asap, böbrek, göz) azaltılmasında, diabet (şeker) hastalığına ast kronik iyileşmeyen bacak yaraları ilk olarak almak üzere bütün uzuv ve yöresel yaraların tedavisi, yaygın adale ağrıları, uyku bozuklukları, Alzheimer, Parkinson gibi nörolojik hastalıklarda da son derece etkin olduğunun altını çizerek öteki önemli faydalarını da sıraladı.

Ozon Terapi

Kendini iyi kestirme

Ozon tedavisi gören kişilerin karşılıklı ifadeleri kendilerini çok iyi, enerjik ve sağlıklı hissettikleridir.

Bağışıklık sisteminin güçlenmesi

Değişik hastalıklara yakalanmış şahısların bu hastalıklardan kolaylıkla kurtulmasının yanına tekrar bu tür hastalıklara yakalanmamasını sağlar. Bilhassa mevsimsel grip ve öteki grip salgınlarından etkilenen ve risk grubunda yer alan kişiler üzerindeki koruyucu etkisi fazla güçlüdür.

Kan dolaşımının artması

Bir yanlamasına damarların genişlemesini öteki yana kan hücrelerinin yapımını süratli gitmek yoluyla eksik kanlanan ceset bölgelerine, yeterli miktarda kanın gitmesi sağlanır. Bu yolla değişik damar hastalıklarının tedavisine tezgâhtar olmaktadır.

ozon terapi

Yeni hücre yapımı

Yeni gözenekli olan yapımının hızlanması sonucunda iyileşmeyen yaraların kapanması muhtemel olabilmektedir. Öteki yanlamasına doğumdan daha sonra geçen her gün yaşlanan insanoğlunun yaşlanan hücrelerinin sağlığa kavuşması yanında, yeni ve genç hücrelere kavuşması sağlanır. Yapısı bozulmuş dokuların yenilenmesi ozon tamamen muhtemel olmaktadır.

Detoks etkisi

İnsan vücudunda üretilen zararlı toksik maddelerin arındırılması yoluyla, olası zararlardan korunma gerçekleşir. Alman bilim çevrelerinde, kanın yıkanması olarak kabul görebilen Ozon terapi, gerçek anlamda detoks etkisi yaratmaktadır.

Antimikrobik etki

Bilinen her türlü virüs, bakteri, mantar gibi dağıtılmış hastalık etkenlerinin dezenfeksiyonunu sağlar. Bu yolla antibiyotikler ile çare edilemeyen ya da çare edilmesi çok baskı olan hastalıklarının tedavi edilmesi olası olmaktadır.

Sızı giderici

Ağrıya yol açan nedeni ortadan kaldırmanın yanında ağrının hissedilmesine neden olan kimyasal bileşenlerin uzaklaştırılması aracılığıyla ağrı hissinin kısa sürede yok olmasını sağlar.

Antikanserojen etki

genelde kanser hücreleri oksijensiz ortamda oluşur ve çoğalır. Ozon aracılığıyla yüksek oksijene kavuşan dokulardaki kanserojen hücreler üreme yeteneğini yitirirler. Özellikle kanser görülme sıklığını azaltması üzerinde çok sayıda bilimsel yayın bulunmaktadır.

Yaşam kalitesini arttırma

Sağladığı bütün yararların yanında insanların maddesel ve ruhsal anlamda sorunlarını azaltarak ya da yok ederek hayat kalitesi denilen değerleri yükseltir. Uyku kalitesinin artmasından, zihinsel ve somut performansın artışına değin, hayatın her anını ve yönünü olumlu yönde etkileyen Ozon terapi, bizlere yaşam sevincimizi geri kazandırmaktadır.

ozon terapi

Ozon destekli PRP ile kireçleme ve eklem ağrılarına çözüm

PRP’nin gençleştirme ve bazen yanlış olarak kök hücreli tedavisi olarak da adlandırıldığının bilgisini veren Doç. Dr. Mutlu; temel olarak kandaki trombositlerden zenginleştirilen serumun vücudun ihtiyacı olan kısmına uygulanması biçiminde tanımlanabileceğini açıklama etti. Trombositler herkesin kanında mililitre de 200 bin dek yer alan, aslında kanın pıhtılaşmasında rol oynayan hücreler olduğunu söyledi. Normalde dokuda bulunmadığını sadece kan içerisinde var olduğunu anlatan Doç. Dr. Mutlu; “Dokuda bir yaralanma ve damar kesisi olduğunda trombositler bir yana pıhtılaşma sağlayıp damarı onarırken bir yanlamasına da içerdiği artma faktörü adı bahşedilen maddeleri ortama salarak o bölgeye iyileşme sağlayan hücreleri çeker ve yine o bölgedeki kök hücreleri canlandırır. Trombositler tek başlarına dokuya verildiklerinde içeriğinde yer alan büyüme faktörlerini ortama bırakmazlar. Bunun için aktive edilmeleri, uyarılmaları gerekir. Ozon gazının da trombositleri uyardığı, ozon destekli PRP uygulamalarının sonuçlarının daha iyi olduğu gösterilmiştir” biçiminde açıkladı.

Keza Doç. Dr. Mutlu; “Kas, eklem patolojilerinde ve romatizmal hastalıklarda eklem içine enjeksiyon sonucu enflamasyon ve sızı azalır. Düşük evre artrozlarda (eklem kireçlenmelerinde) ekleminde yenilenmesini sağlayabilmektedir. İleri aşama romatizmal hastalıklarda diğer tedavilerle kombine edildiğinde tam şifa elde edilebilmektedir. Romatoid artrit gibi bağışıklık sisteminin bozukluğu sonucu oluşan, eklem, kas ve iskelet sisteminin fonksiyonunu etkileyen ve ağrılı hareket nedeniyle pek fazla fonksiyonu kısıtlayan hastalıklarda, immun sistemi düzenlediği için kimsesiz ya da diğer tedavilerle birlikte kullanılabilmektedir” dedi.

ozon terapi

Ast etkisi yok

Ozon tedavisinin hiçbir alt etkisi olmadığını söyleyen Doç. Dr. Mutlu; “Kan ozonlaması dediğimiz yöntemle hastadan aldığımız 100-120 mililitre kana ozon uygular ve bu kanı hemen geri veririz. Ozonlanmış bir kan geri bu vesileyle artık içinde ozon yoktur lakin cisim için yardımcı bileşikler oluşmuştur. Ozonun etkilerini bu bileşikler başlatır. Senede bir defa yapılan kürler ve arada her ay bir defa yapılan takviyeler hastalıklardan ve erken yaşlılıktan korur. Bu etkilerin yaşam boyu devam etmesini isteyenler ozon kürlerini her sene yenilerler” ifadesinde bulundu.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Bir yorum bırak