Bilgi

Doğal yöntemler ile ağız detoksu

Doğal yöntemler ile ağız detoksu

Ağız ve diş sağlığınızın korunması ve ağız kokusunun giderilmesi için doğal yöntemler ile ağız detoksu yapabilirsiniz. Kullanabileceğiniz bu malzemeler kimyasal içerikli olmadığı için ağız sağlığınız açısından sorun oluşturmaz.

Doğal yöntemler ile ağız detoksu

Bütün gün tüketilen gıdalar ağızdaki enzimler ile etkileşime girer ve bakteri oluşumuna niçin olur. Günde iki defa dişlerin fırçalanması bakteriler ile uğraş konusunda size asistan olur. Ağız sağlığınızın korunması ve diş etlerinizde sorun yaşamamak için doğal ağız detoksunu deneyebilirsiniz. İçerisinde diş yapınıza hasar verecek malzemeler bulunmadığı için güvenlidir.

ağız detoksu

ağız detoksu

Yoğurt ve Ayran Tüketimi
En sağlıklı probiyotikler olan yoğurt ve ayran ağzınıdaki zararlı bakteriler ile çaba etmenize tezgâhtar olur. İçerisindeki yüksek kalsiyum ile diş sağlığınızın korunması ve çürük oluşumunun engellenmesini sağlar.

Diş Macunu Seçimi
Kullanılan diş macunları yüksek oranda florür içerir. Uzun vade de diş sağlığınıza hasar verebilir. Dişleriniz için doğal nane, karanfil ile üretilmiş diş macunlarını seçin.

Hindistan Cevizi Yağı
Bir fazla faydası ola hindistan cevizi yağını diş etlerinizi hafifletmek ve toksinlerden arınması için kullanabilirsiniz.

Akarsu Ağacı Yağı
Anti bakteriyel özelliğe sahip olan akarsu ağacı yağını ağzınızda biraz bekletip çıkarın. Bu usul ağız ve diş arasındaki bakterilerden kurtulmanıza asistan olur.

Camu Camu
İçerisindeki yüksek C vitamini ile diş eti kanamalarının önüne geçer. Ağız sorunlarının azalmasına katkı maddesi sağlar.

Dil Fırçalamak
Ağız bakımında ihmalkârlık edilen konulardan biri de dil fırçalamaktır. Bakterilerin kayda değer bir kısmı dilde çoğalır. Dilinizi fırçalamayı ihmal etmeyin.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Bir yorum bırak