Bilgi

DOĞRU AYAKKABI SEÇİMİ

Kadınların her yıl her mevsim büyük bir hevesle aldığı ayakkabılar ile renkli dünyasını daha da zevkli ve ruhundaki çılgın kadına yansıttığı bilinmektedir. Pelin ayakkabı bu konuda imdadınıza yetişmekle kalmayıp doğru tercihler konusunda sizlere itici güç olmakla beraber vücut yapınıza uygun ayakkabıları sizlere sunmaktadır. Peki ayakkabı alırken nelere dikkat etmeliyiz ?

g2
Kombinlerinizi tamamlamak için ihtiyacınız olan tek şeyin doğru bir ayakkabı olduğunu pelin ayakkabı  olarak sizlere belirtmek isteriz.Birbirinden farklı binlerce ayakkabı modeli arasından nasıl seçim yapacağım diye düşünenlerdenseniz dikkat etmeniz gereken en önemli husus ayakkabıyı nerede kullanılacağınızdır. Mezuniyet balonuz için bir ayakkabı mı satın almak istiyorsunuz yoksa günlük kullanım için spor bir model mi bakıyorsunuz? Satın almadan önce ihtiyacınızı belirlemek sizi rahatlatacaktır. Ancak doğru bir ayakkabı seçebilmeniz için öncelikle hem vücut yapınızı hem de ayak yapınızı iyi tanımanız ve ona uygun olarak bir model seçmeniz gerekmektedir.

 

Vücut Tipinize En Uygun Ayakkabıyı Seçin

Ayakkabı seçerken kilonuzu, boyunuzu ve ayak yapınızı göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Sınıflandırma yapabilmek için birkaç vücut tipinde hangi ayakkabı tercih edilmeli, hangisi tercih edilmemeli, vücut tipine göre ayakkabı seçiminin nasıl olacağını pelin ayakkabıolarak sizler için inceledik.

 

Elma Vücut Tipi

 

Bu tip vücuda sahip olan kadınların karın ve göğüs kısmı ile alt kısım basenleri aynı genişliktedir. Kombin hileleri sayesinde elma vücut tipindeki kadınlar oldukça stil bir tarz yaratabilir, kilolarını saklayabilir. Ayakkabı seçiminde mutlaka bacağı uzun gösterecek modeller seçilmelidir. Rahat olması için dolgu topuklu ayakkabılar tercih edilebilir. Taraklı ayaklara sahipseniz kesinlikle sivri burun stiletto ayakkabı tercih etmemeniz gerekmektedir. Giyeceğiniz ayakkabının ön kısmı geniş olmalıdır ki ayağınız rahat etsin.

 gg

Armut Vücut Tipi

Bu tip vücuda sahip olan kadınların karın ve göğüs kısmı basen bölgesine göre daha incedir. Basenleri geniş kadınların da bacak boyunu uzun göstermesi için kaba olmayan kibar modeller tercih etmesini tavsiye ederiz. İster stiletto, ister kalın topuklu ayakkabıları tercih edin ama mutlaka bileğiniz açıkta olsun. Spor modellerde ise bilekli spor ayakkabılardan uzak durun. Bilekteki ayakkabılar hem boyunuzu kesecek hem de dikkatleri basen bölgesine çekecektir. Dikkatleri ayakkabıya çekmek için iddialı platform topuklu ayakkabı modellerini tercih edebilirsiniz.

Sütun Vücut Tipi

 

Uzun boylu, uzun bacaklı ince kadınlar sütun vücut tipi içinde dahil edilebilir. Uzun boya ve bacaklara sahip olan kadınların mutlaka topuksuz modeller tercih etmesi gerekmektedir. Babet modelleri, loafer ve oxford ayakkabılar, espadriller, sandaletler bu vücut tipindeki kadınlar için vazgeçilmezdir. Yine de topuklu ayakkabı tercih edilmek istenirse kısa topuklu ayakkabı modelleri önerilebilir. Bacak boyu uzun olduğu için çorap çizmeler çok yakışacaktır. İnce bilekler için çapraz bantlı modelleri de rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Bir yorum bırak