Bilgi

DUDAKLARI OLDUĞUNDAN DAHA BÜYÜK GÖSTERMEK İÇİN NELER YAPILIR

Biz kadınların en önemli takıntılarından biri de dudaklar… İnce dudaklarınız varsa eğer, siz de onların biraz daha dolgun olmasını isterdiniz öyle değil mi? Elbette Angelina Jolie dudağına sahip olmak her kula nasip olmuyor ama makyajdaki birkaç püf noktasını bilirseniz, doğal görünümlü hacimli dudaklara sahip olabilirsiniz. Nasıl mı? İşte o çok değerli ipuçları:
Açık renk ruj
Koyu renk elbise sizi nasıl daha ince göstermeyi başarıyorsa (merhaba siyah elbise!) aynı şey makyaj da geçerli. Koyu renk rujlar dudakları daha ince gösterir; açık renkler daha dolgun. Açık renk derken, sizi yaşlı, yorgun ve hasta gösteren kadar açıktan bahsetmiyoruz elbette. Pastel pembe, açık kayısı, bej gibi renklerden bahsediyoruz.

Dudak parlatıcıları 1-0 önde!
İnce dudaklarınız varsa ruj yerine parlatıcı kullanın. Ya da ruj üzerine parlatıcı sürün. Dudak parlatıcıları yani gloss’lar ışığı yansıtır ve dudaklara dolgun bir efekt verirler. Bu dudakları büyük göstermenin en kolay yoludur.

Beyaz kalem kandırmacası
Makyaj artistlerinin en sevdiği numara! Dudaklara neredeyse 3D efekti verir. Dudakların yay şeklinde olan orta üst kısmına ve alt dudağın altına ince şekilde beyaz kalem çekin. Make Up For Ever Kohl Pencil 1K White bu işi çok güzel yapar. Eğer koyu teniniz varsa ten rengi bir göz kalemi seçin, Nars Rue Bonaparte gibi. Belirgin iz kalmaması için parmaklarınızla rengi cilde yedirin. Dudak çevresindeki açıklık, ışık yanılsaması verir ve dudakları daha dolgun gösterir.
Dudak kalemi ile sınırı geçin!
Dudaklarınıza önce fondöteninizden veya kapatıcınızdan biraz sürün ki, dudak hattınızın netliği çok belli olmasın. Sonra aydınlatıcınızdan minik bir dokunuş alarak üst dudağın yay şeklindeki yerine hafifçe dokundurun. Sıra rujda… Rujunuzla aynı renk bir dudak kalemini dudak çizginizin hafif dışına taşırarak çekin. Dudaklarınıza rujunuzu sürün, üstünü transparan pudra ile pudralayın ve tekrar dudaklarınıza rujunuzu sürün. Böylece kalem ile büyüttüğünüz dudaklarınızın gerçek olmadığını kimse anlayamaz! Alt dudağın ortasına da parlatıcı ile son dokunuşu yapın. Böylece seksi ve dolgun dudaklara sahip oldunuz bile! 

dudak1-3
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Bir yorum bırak