Bilgi

Dürüst Deodorant Seçimi

Hangi deodorantın size uygun olduğunu biliyor musunuz? Dürüst deodorant seçimi nasıl olur? Her gün kullandığımız deodorant hakkında bilmeniz gerekenler.

Içten Deodorant Seçimi

Vücüdumuzdan toksinleri terleyerek atarız en çok terleyen bölgelerden biri olan koltuk altında terlemeyi alıkoymak, kötü oluşumunun önüne geçmek için kullanılan deodrantlardan en iyi verimi alabilmeniz için bu konu hakkında veri sahibi olmanız gerekiyor.

En büyük sorununuz terlemek ise kullandığınız ürün mutlaka teri yasaklayıcı ürün olmalıdır. Hiç bir deodorant teri en ince ayrıntısına kadar engelleyemez oysa oluşumunı hemen hemen adamakıllı azaltır. Pudralı deodorantlarda gizli etmenizi sağlayacaktır.Terlemeyi engellemek için özellikle yaz aylarında hergün duş almayı ve koltuk altınızı keselemeyi unutmayın. Terlemeyi engelleyecek pamuklu giysiler tercih edebilirsiniz.

Sorun fena koku ise başlangıçta bilmeniz gereken vücudunuzda hormonel bir problem olabileceğidir. Şiddetli bir koku oluşuyorsa doktora gitmenizde fayda var. Onun haricen mutlaka ter kokusunu bastıracak kokulu deodorantlar seçin. Yaz aylarında ağır kokular kullanmamaya uyarı edin. sık sık su tüketin.

Kullandığınız ürünlerin içerisinde tuzlu gibi cildi tahriş edici özellikte maddelerin bulunmamasına uyarı edin. Hafif içerikli ürünler seçim edin. Hassas cilde sahipseniz cildi tahriş etmeyecek ürünler kullanın.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Bir yorum bırak