Bilgi

Gelin Makyajında Dikkat Edilmesi Gereken 10 Şey!

Gelin Makyajında Dikkat Edilmesi Gereken 10 Önemli Kural

 1. Düğünden birgün önce her zaman yaptığınız peelingi yapın. Ertesi güne hiçbir ölü doku kalmasın yüzünüzde.
 2. 3-4 gün önce kaş ve bıyıkların alınması, kaşlar yüz ve göz şekline uygun olarak şekillendirilmeli, güvendiğiniz bir uzmana aldırabilirsiniz.
 3. Derin cilt temizliği yapılacaksa en az 2 hafta önceden yapılmalıdır. Deri hassaslaşabilir ve pullanma olabilir. Cilt bakımı yapayım derken yüzünüzü parçalayan bir uzmana denk gelebilirsiniz.
 4. Rutin bakım haricinde son haftalarda yeni ürün kullanmamalısınız, son bir hafta çok önemli olduğundan alerjik durumlardan kaçınmalısınız. İnanın zaten ürünler mucize yaratmıyor.
 5. Son bir hafta fondöten sürmeyin, cildiniz dinlensin. Sabah akşam nemlendirici uygulayın.
 6. Gelin makyajında kullanacağımız ürünlere nasıl karar vereceğiz? SPF içermeyen, terleme ve ağlamaya karşısuya karşı dayanıklı ürünler kullanılmalı ve genel olarak kalıcılığı ön planda olan ürünlere yer vermeliyiz.
 7. Gelin makyajında doğallığınızı olabildiğince korumaya çalışarak gelin güzelliğinizin önüne geçmeyen bir makyaj yapmalısınız. Açık hava mekanlarında makyaj daha soft, kapalı mekanlarda ise daha çarpıcı olabilir. Doğal toprak tonları, nude renkleri tercih edebilirsiniz. Canlı mavi, yeşil vb. ve sedefli farlardan uzak durmalısınız. Mat renkler kullanmalısınız. Duruluk ön planda olmalı. Kopkoyu kedi gözü makyajı yapmış gelin görünce çok üzülüyorum mesela.
 8. Diğer yandan günler önceden yapacağınız gelin makyajı ve kullanacağınız ürünler belli olmalı, provasını mutlaka yapmalısınız.  O gün çok heyecanlı olacağınızdan makyaja karar vermek çok zor olur, unutmayın.
 9. Yanından ayırmamanız gerekenler; başta elbette ruj, ağlama durumlarına karşı göz altı kapatıcısı, kirpik yapıştırıcısı, parlama yapan kısımları gidermek için transparan pudra ve uygulamak için bir minik fırça ya da beauty blender. Çok fazla oynamaktan terlendiği için parfümünüzde uçup gidiveriyor, parfümünüzü de yanınıza alabilirsiniz mesela.
 10. Son olarak ameliyat izleri ya da özellikle dövmeleri doğru ürünlerle kapatabilirsiniz. Gerçekten dövmeler bir gelinde saflığı gölgeliyor. Benimde dövmem var ama bence kapatılması gerekli. Tabii ki tercih meselesi.

 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Bir yorum bırak