Bilgi

Gençleşmenin yaşı değil

Gençleşmenin yaşı değil

Her yaşta genç ve hoş belirmek isteyenler için cerrahi ya da medikal öyle çok seçenek var. Ciltte yaşla birlikte oluşan kırışıklıklar, cilt renginde matlaşma gibi problemlerin tedavisinde öyle fazla yöntemin kullanıldığını bildiren Liv Hospital Millet Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Gürsel Turgut, yenilenmenin yaşı değil diyerek, ameliyatlı ve ameliyatsız gençleştiren yöntemleri anlattı.

estetik

Soğuk lipoliz ile ameliyatsız incelin

Soğuk lipoliz yağ hücrelerini dondurarak onların zaman içinde ölmesini sağlayan kontrollü ve yöresel yağları donduran incelme yöntemidir. Soğuk lipolizin sonuçları uygulamadan derhal daha sonra hafif olarak başlar ve en iyi sonuçlar 2 ila 4 ay sonrası alınır. Üst ve daha alçak karın bölgeleri, bel alt yağları, sırt bölgeleri, basenler, iç bacaklarda çok başarılı sonuçlar alınır. Başvuru esnasında cilt altındaki yağ tabakası deriye zarar vermeden kusursuz bir teftiş ile soğutulur. Uygulanan soğutma yağ hücrelerinin apoptozis sürecine girmelerine niçin olur. Apoptozis; yağ hücresel fonksiyonlarının azalarak geri dönüşümsüz olarak kaybı anlamına gelir. Ölü yağ hücreleri vücudun doğal enflamatuvar sistemi ile vücuttan atılarak, zaman içinde yağ tabakasında önemli miktarda incelme meydana gelmesini sağlar.

ultralift

Ultralift ile cerrahiye lüzum yok

20’li yaşlardan itibaren kolajen–elastin gibi temel elemanları azalan cilt yapısı bozulmaya başlar. Ameliyatsız yüz germe; senet dokusundaki şartların değişmesi sonucu sarkan, kırışan cilt ve deri altı dokuları toparlayan, iyileşme süreci olmayan, başvuru sonrası işe ve sosyal hayata hemen dönülebilen ultrasonik bir usul. Bu yöntemle sarkan çene bölgesi toparlanabilir, gıdı ve boyun sarkmaları düzeltilebilir, düşen kaşlar kaldırılabilir. Başvuru Formu esnasında derinden yüzeye içten adale tabakası, deri altı tabaka ve deride ses dalgaları aracılığı ile o kadar çok noktada minik ısı değişiklikleri oluşturulur, ısı etkisi ile sarkan dokular hemencecik toparlanır, kolajen üretimi tetiklenir. Artan kolajen sonucu cildin esnekliği artar ve aynı zamanda deri gençleşir.

yaşlanma

Yaşlanmaya karşı yağ enjeksiyonu

Kilo verme ya da hormonal değişikliklere ast olarak yüzde deri altı yağ dokusu kaybolabilir. Bunun sonucu olarak ciltte buruşuk ve sarkmalar meydana gelebilir. Bu kırışık ve sarkmalar yağ enjeksiyonlarıyla kısmen çare edilebilir. Fakat yeni çoğalan teknolojiyle yağlar/dokular kriyobiyoloji esaslarına göre özel işlemden geçirilerek bir seneye varan sürelerle canlılığından hiçbir şey kaybetmeden saklanabiliyor. Ve hastalar bir kere ameliyat olduktan daha sonra bir daha ameliyata lüzum kalmıyor. Çünkü dondurularak özel bir gizleme alanında saklanan yağlar istenilen zamanda kullanılabiliyor. Bu sayede yağ enjeksiyonları gün içinde anestezi gerektirmeden 15-20 dakikalık bir uygulamayla yapılabiliyor.

İster ameliyatlı ister ameliyatsız burun estetiği

Günümüzde burun ameliyatları iyi bir cerrahın elindeyse yalnızca hafif derecede şişliklerle geçiyor. Morluklar olmuyor, tampon ve alçı kullanılmıyor. Hasta benzer gün evine gidebiliyor, sıradan üçüncü günden daha sonra jurnal yaşamına yakın bir şekilde hayatına devam edebiliyor.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Bir yorum bırak