Bilgi

Gözleri öne çıkaran makyaj teknikleri

Gözleri öne çıkaran makyaj teknikleri

Gözlerinizin daha büyük ve daha anlamlı olmasını temin etmek için makyaj uzmanı olmanız gerekmez. Birkaç ufak sırrı bilmeniz yeterli. Bu tekniklerle bakışlarınızla herkesi büyüleyeceksiniz.

Kaşları vurgula

Kaşlarınızla yüzünüzün genel simetrisini düzeltebilirsiniz. Kaşlar, yüzünüzün şeklini daraltabilir ve genişletebilir. Kaş farı ve kaş kalemleriyle kaşlarınıza şekil verin. Kaşlarınız seyrekse kaş maskaraları ile hacim kazandırabilirsiniz.

Alt göz içine beyaz kalem

Gözlerinizi dinç ve parlak görünmesini istiyorsanız, göz içine beyaz göz kalemi uygulayın. Bu başvuru yapılırken fildişi veya inci tonları çok iyi netice verir.

Göz kalemi için işaretleme yapın

Kirpik diplerine uygulayacağınız eyeliner veya göz kalemi için noktalarla işaretleme yapın. daha sonra tedbirli üzerinden geçin. Noktalar büyüdükçe çizgi de böylece kalınlaşır.

Aydınlatıcı kullanın

Gözlerinizi aydınlatmak için, inci renkli göz farı kullanın. Kaş kemiğine, gözlerinizin iç köşesine ve göz kapağının bütün ortasına uygulayın.

Kirpiklerinizi kıvırın

Rimeli uygulamadan önce kirpiklerinizi kıvırın. Fırçayı kirpiklerinizin köklerine yerleştirip hareket ettirerek maskarayı uygulayın.

Göz farı uygulayın

Açık kahverengi bir göz farı paleti, cümbür cemaat için mükemmel bir seçimdir. Açık rengi gözkapağına, koyu rengi dış köşeye uygulayın. Birbirine yedirirken açık farı kullanın.

Kirpik çizgilerini belirginleştirin

Kirpik çizgisini koyulaştırmak gözlerinizin öne çıkmasını sağlar.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Bir yorum bırak