Bilgi

İki güzel insan: Gülsüm Anne ve Umut

İki güzel insan: Gülsüm Anne ve Umut

Gülsüm Kabadayı, Ağustos 2008’de Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi görebilen bir yakınına refakat ediyordu. Umut ile de burada tanıştı. Umut, geçirdiği trafik kazası sonucu hastanenin yoğun bakım servisine getirilmişti ve kimliği de belirli değildi. Diğer Taraftan kimsesi de yoktu. Gülsüm Anne, onunla ilgilenmeye başladı. Anne diyorum, bu kimsesiz gence anne olacaktı çünkü. Adını bilmediği ve daha sonra kendisine Umut diyeceği bu genç yaklaşık 2 ay kaldı; Gülsüm Anne de her zaman yanındaydı. Hastane çıkış verdiğinde de onu bırakmadı ve evine götürdü. Bundan Böyle birlikte yaşayacaklardı.

Gülsüm Anne ve Umut

Organ yetmezliği Umut’u canından etti

Birlikte 10 yıl geçirdiler. Ancak Umut, son 10 gündğr yoğun bakım ünitesindeydi; Çoklu organ yetmezliği baş göstermişti. Son 3 günde durumu iyice ağırlaştı ve Umut, hayata gözlerini kapadı.

Gülsüm Anne, aynı kandan olmasa da oğlu bildiği Umut’u canı saymıştı. Umut’u yaşadıkları Korkuteli ilçesinde toprağa vermek istediğini söyleyen Gülsüm Anne şu cümleleri kurabildi yalnızca:“Solunum cihazına ast yaşatılıyordu. Böbrek yetmezliği nedeniyle diyaliz de almıştı. Bugün sabaha aleyhinde doktorlar hayatını kaybettiğini söylediler. Çok üzgünüm. Onun için elimden gelen her şeyi yaptım fakat kurtaramadık”.

Öz oğlu saydığı Umut bundan böyle yoktu. Gülsüm Anne gibi iri bir yüreği acıklı bıraktı. Oysa ikisi de bize insanın kan bağına ihtiyacı olmadığını, sevginin her şeye yettiğini göstermiş oldu. görünürde hala böyle güzel ırk hürmeten dönüyor dünya. görünen o ki hala sevgiye bir tutam inancımız varsa da böyle güzel ahali baştan sona…

(AA Haber Ajansı’na teşekkür ederiz.)

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Bir yorum bırak