Bilgi

Kıyafetlerden Deodorant Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Kıyafetlerden Deodorant Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Jurnal hayatta sıkça kullanılan kıyafetlerden deodorant lekesi nasıl çıkarılır? Giysilerinizde beyaz ve sarı lekelere neden olan deodorant lekelerinden bu yöntemler ile zahmetsizce kurtulabilirsiniz.

Kıyafetlerden Deodorant Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Deodorantlar giysilerin koltuk aşağı kir oluşturabilir. İçerisindeki kimyasal maddelerin alışılagelmiş yıkama ile çıkması mümkün olmayabilir. Çamaşır makinasında yıkamadan önce giysilerinizi elininizde yıkamanız gerekebilir. Bu işlemi kolaylaştırarak deodorant lekelerinden kurtulmanız için püf noktaları hazırladık.

Deodorant Lekelerini Tümdengelim Yöntemleri

Sirke ve suyu eşdeğer miktarda karıştırın. Giysinizi bu karışımın içinde bekletin. İnce ve alıngan kumaşlar için kullanmayın. Beyaz renkli kıyafetler için hidrojen peroksit kullanabilirsiniz. Ardından bol su ile durulayın. Yapışmış ve inatçı lekeler için amanyok ve su karışımı hazırlayıp pamuk yada bez yardımı ile kumaşı silebilirsiniz. Az miktarda çamaşır suyunun içerisinde giysinizi bekletebilirsiniz yada tamamen beyaz olan kıyafetleri çamaşır makinasında yıkarken kullanabilirsiniz. Toz deterjanınızı biraz sulandırarak benekli bölgenin üstünde bekletebilirsiniz. Hafif bir kir varsa ve bez fazla ince ise beyaz sabun ile yıkayabilirsiniz. Lekenin üzerini yavaş yavaş ovabilirsiniz.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Bir yorum bırak