Bilgi

Klasik En Şık Elbise Modeli

Kılık ve kıyafeti baştan sona belirleyen moda sistemi artık tesettür modasına da el attı diyebiliriz.  Her sezonun yıldızı yükselen kıyafetleri arasında olan tesettür elbise çeşitleri ile muhafazakâr hanımların beğenisini toplayarak neredeyse tüm bu kıyafet tarzının hepsine birden sahip olmalarını istemelerine sebep oluyor. Güncel modalar gibi abiye modasına tarz katmaya da bu sene tesettür hususunda moda devam ediyor.  Bu yıl bir çok tesettürlü bayan tarafından tarz yapılabilecek şekilde üretilmiş olan bohem  model olarak açıklama yapabileceğimiz yakası bağcıklı bir şekilde tasarlanmış olan elbise modelleri her tesettürlü bayanın dolabında mutlaka bulunması gereken elbise tasarımları arasında yerini ayırıyor. Bu elbiseler sadece elbise şeklinde gibi görünse de aslında bu sezon tunik ve feraceler de yakası bağcıklı bir şekilde üretilmiş ve bu yönde tasarımları yapılmış olan tesettür kıyafetler arasında yerini alıyor. Diğer tesettür kıyafetleri arasında görmeye alışmış olduğumuz dantel detayı klasik-spor görünümlü olan tunik ve elbiseler gibi bu kıyafetler ile birlikte de kombin oluşturmak oldukça kolay görünüyor ve bayanlar bu yıl en iyi kombinlerini bu kıyafetler ile oluşturuyor. Kış sezonunun olmazsa olmaz renkleri ile birlikte tasarlanan bu koleksiyonuna eklenmiş olan bağcıklar ile birlikte dantel detaylar bu elbise modelini, mürdüm rengi, kahve rengi, bordo rengi, açık kırmızı, pembe ve siyah renkleri ile adeta hanımlara farklı bir hava katarak tüm sezonu şık bir şekilde geçirmelerine sebep veriyor.

Klasik En Şık Elbise Modeli

Şıklık denilince hanımların tesettür kıyafetler içinden kıyafetlerini seçmeleri, bayanlara her zaman doğru parçaları birleştirerek kendileri için en çok yakışanları rahatlıkla seçmelerini sağlıyor. Gün içinde bile şıklığından vazgeçmeyen hanımlar, tesettür giyim seçimlerinde taktıkları aksesuarlar ile birlikte stillerini kıyafetlerine yansıtarak istedikleri gibi kıyafetlerini tamamlıyor. Bu senenin yani 2018 yılının en fazla tercih edilen elbiseleri, geçmişe olan büzgülü ve bağcıklı elbise özlemimize bir nevi olsa da bu modelleri hatırlamamıza yardımcı olarak tesettürlü bayanları daha şık bir hale getirmeye destek oluyor. Şık ayrıntıların ve tamlamama aksesuarların birleştirildiği tesettür elbiseler, geçmiş günlerdeki ruh halini yansıtmasına göre istenilen şekilde kombinlenebiliyor. Spor ayakkabı ile de rahatlıkla kullanılabilecek bu elbiseler ve dantel detaylı elbisenin tüm çeşitleri, dolgu topuklu ayakkabı modelleri ile de rahatlıkla tercih edilebilir.

Yakası bağcıklı olarak tasarlanmış ve her çeşit aksesuar ile kullanılabilecek olan elbise çeşitleri tesettürlü bayanlar tarafından değil her tarzı kendi için benimsemiş olan bayanlar tarafından da tercih ediliyor. Çünkü bu modeller her zaman bayanlar tarafından her mevsimde giyilebilecek rahat elbiseler olarak görülüyor.  Her mevsim rahatlıkla kullanılabilme seçeneğine sahip olan bu modeller, çalışan kadınlar ev hanımları ve sosyal yeteneği olan bayanlar tarafından yeni sezon trend parçaları içinde yerini alarak bu yıl satışa sunulacak kıyafetler arasında mağaza vitrinlerinde yerini alıyor. Kış aylarının da vazgeçilmez modellerinden birisi olan bu model elbiseler bot ve çizmeler ile de mevsimine göre kombin yapılarak ve her çeşit aksesuar ile uygun hale getirilerek kullanılabilir.  Bu elbiselerin kış aylarına farklı hava yaz aylarına farklı hava katması için eğer satın alınacaksa bayanlar tarafından kış aylarında triko kumaşlardan tasarımı yapılmış olan yaz aylarında da daha çok keten ve saten kumaşlardan üretilmiş olanlarının kullanılması daha uygun görülüyor. Belirli bedenlerde değil de istenilen tüm bedenlerde üretilen bu elbiselerin biraz bol olması birkaç beden daha düşük bir bedenin alınmasını da kolaylaştırarak kullanıma sunuluyor.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Bir yorum bırak