Bilgi

Kültürümüzde Çiçeklerin Yeri

Özellikle kızların hayallerini süsleyen erkeklerden çiçek alma gibi bir istekleri vardır. Bir ilişkinin temelidir adeta Çiçek. Kimi zaman birine aşkını itiraf etmenin, kimi zaman ise bir özür mesajının simgesi olan çiçekler annelere, sevgililere, eşlere, hastalara, yeni doğum yapan kadınlara farklı şekilleriyle sunulmaktadır. Dünya üzerinde sayısının bilinmesi imkânsız büyüklükte çiçek vardır. Doğanın insanlara sunduğu çiçekler kimi zaman bir aşkın simgesi olmuş, şiirleri süslemiştir. Özellikle kültürümüzde önemli yeri olan Divan şiiri sevgiliye övgülerde kullanılan çiçek dizeleriyle yerini almaktadır. Şiirlerde çiçeklerden ilham alınarak yapılan benzetmeler sevgilinin o anki haline göre şekillenmiştir.

Çiçeklerin duygusallıkla ilgili bir anlamı vardır elbette. Çiçek alan sevgili romantik biri olarak düşünülür. Bu yüzden de en güzel hediyelerden biridir çiçek. Çiçekleri sevmeyen birini bulmak zordur. Herkesin sevdiği bir çiçek türü vardır elbette. Fakat her kadının üzüldüğü şeylerden biri de alınan hediye çiçekleri saklayamama endişesidir. Bu yüzden çiçek hediye alacak erkeklere tavsiyelerimizden biri de saksıdaki zor yetişen çiçekleri almaktan kaçınmalarıdır. Çiçekçiler bu işin uzmanları olduğu için hangi bitkinin nasıl saklanacağını bilirler. Fakat çoğu zaman bunu sizlerle paylaşmazlar. Bu yüzden vazo da saklanacak çiçekleri tercih etmenizde yarar vardır.

Sürekli çiçek alan biri değilseniz işin kolayına kaçmamalısınız. Bu yüzden sıradanlaşmış çiçek alımlarından kaçınmanız gerekir. Romantik olduğunuzu ama herkesten de farklı olduğunuzu hediye edeceğiniz çiçeği özenle seçerek göstermelisiniz. Bu yüzden sevgilinize özel bir günde gül almak yerine pek de kimsenin aklına gelmeyen kolay bulunmayan çiçekleri tercih etmelisiniz. Bu sizi sevgilinizin gözünde daha romantik biri kılacaktır. Onu önemsediğinizi ve herkesten farklı değer verdiğinizi anlatmanın en güzel yollarından biri de sıradanlaşan çiçek tercihlerinden uzak durmanızdır.

Sürekli çiçek alan kişiler arasında yer alıyorsanız tercihlerinizi ya hep ya da farklı farklı şekilde kullanmanız gerekmektedir. Eğer ona bir dal gül ya da papatya veriyorsanız her defasında bunun özel bir anlamı olduğunu ona hissettirmeniz önemlidir. Aksi halde sevdiğiniz kişinin gözünde hep aynı çiçeği alan bu durumdan pek de memnun olmayan biri gibi olabilirsiniz. Farklılıktan hoşlanıyorsanız her defasında farklı çiçekler olarak ilişkinize renk katabilirsiniz. İnternetten çiçek siparişi için http://www.cicekmarket.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Bir yorum bırak