Bilgi

Kürtaj Sonrası Hamilelik

Ankara Kürtaj klinikleri içerisinde ilk akla gelen hekimlerimizden biri Uzay Yıldırım’dır. Kendisi alanında son derece tecrübeli v birçok önemli operasyona da imza atmış önemli hekimlerimiz arasında yer almaktadır. Doktorumuz eğitimini Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamlamış olup daha sonrasında ise Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisasını da İstanbul Zeynep Kamil Hastanesi’nde yaparak uzmanlığını almıştır. Kısacası Ankara kürtaj ve daha birçok önemli kadın hastalıkları alanında tercih edilebilecek önemli hekimlerimizden biri olan Uzay Yıldırım ile tanışmak ve muayene olmak için sizler de hemen kliniğimizi arayarak randevularınızı alabilirsiniz. Unutmayın kadın hastalıkları asla ihmal edilmeye gelmez.

Kürtaj Sonrası Hamilelik süreci de yine biz kadınların oldukça merak ettiği bir konudur. Genellikle kürtaj yaptıran kadınların tekrar hamile kalma olasılığı halk arasında imkansız olarak bilinse de, bu durum hiç de sanıldığı gibi değildir. Kürtaj sonrası hamilelik hemen olabileceği gibi bazen biraz zaman geçmesi de gerekebilmektedir. Burada önemli olan düzenli hekim kontrolleri ve hekimin önerilerine ve gerekli ise ilaç kullanımlarına özen gösterilmesinden geçmektedir. Kürtaj işlemlerinde bizler son derece hassas ve rahme asla zarar vermeyecek şekilde özel sistemler ile çalışmalarımızı gerçekleştirdiğimizden, işlem sonrası kişilerin iyileşme süreci oldukça kısa sürmektedir. Bu nedenle de eğer kişiler korunmaz ise operasyonu takip eden ilk ayda bile hamile kalabilmektedir.

Kürtaj Nasıl Yapılır? sorusu da yine oldukça merak edilen ve aslında kadınların cesaret etmeye zorlandığı bu alanda onlara biraz da olsa destek verebileceği bir yanıt aradıkları durumdur. Kürtaj işlemleri daha önce ki yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi iki yöntem ile yapılmaktadır. Bunların ilki hekimimizin de sıklıkla tercih ettiği rahim ve özel kanüller ile rahmin boşaltılması işlemidir. Bunun dışında da yine hekimimizin pek tercih etmediği ilaçla düşük yapma yöntemi bulunmaktadır. Ancak her zaman söz ettiğimiz gibi ilaçla yapılan bu işlemler hekimimizin pek tercih etmediği ve bazı durumlarda gebeliğin sonlanmasının gerçekleşmediği bir yöntemdir. Sizler de Kürtaj Nasıl Yapılır? ya da diğer sorularınızın cevabı için www.uzayyildirim.com internet sitemizi ziyaret edebilir ve randevunuzu alabilirsiniz.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Bir yorum bırak