Bilgi

Makyajla uyumak ciltte nasıl tesir eder?

Makyajı çıkartmak niçin bu değin kayda değer biliyor musunuz? Makyajla uyumak ciltte nasıl etki eder? Sivilceden yaşlılığa değin makyajla uyumanın zararlarını sıraladık.

Makyaj ile uyuduğunuzda ciltte ne olur?

Makyaj ile uyumamak konusunda hatta eve geldiğimiz lahza makyajımızı çıkartmamız gerektiği konusunda dermotologlar uyarıyor. Makyaj malzemelerinin içerisinde yer alan kimyasal ürünler hem cildi kirletiyor hemde hava almasını engelleyerek bakteri oluşumuna niçin oluyor.

Sivilceler
Tıkalı gözenekler çoğunlukla sivilceleri ve iltihaplanmayı sağlar.Sivilcelerin şiddet geçtiğini hepimiz biliyoruz. Makyajınızı arındırmak için yağlı ve çıkarılması kolay makyaj ve bir misel su kullanın.

Yaşlanmaya Zemin Hazırlıyor
Bilimsel olarak cildinizin her akşam kendiliğinden yenilendiği kanıtlanmıştır. Pak değilse, daha çabuk yaşlanır. Cildinizde bakteri oluşması cildin kendisini yenilemesini engeller.

Cildiniz Beslenemez
Makyaj malzemelerinin içerisindeki kimyasallar cildi yorar. Makyajlı uyuklamak yerine cildinize uygun antioksidan bir nemlendirici uygulayıp uykuya dalabilirsiniz.

Alerjik Sorunlar
Siz farketmemiş olsanız bile cildiniz alerjik hastalıklara aklıselim olabilir. Cilt uzun süre makyajlı kaldığında egzema yada mantar gibi hastalıklar ortaya çıkabilir.

Renk Eşitsizliği
Günümüzde bir çok kadının karşılıklı sorunu ciltteki renk eşitsizlikleridir. Makyaj cildin doğal dengesiyle oynayacağı için ciltte renk eşitsizliklerine neden olabilir. Lekelere davetiye çıkarabilir.

Makyajla uyumak

Makyajla uyuklamak

Çatlamış Dudaklar
Uzun bir günün sonunda eve geldiğinizde dudaklarınızda ruj kalmamış gibi görünebilir. Dudak Boyası kalıntılarını temizlemezseniz dudaklarda kurumaya yada çatlamaya niçin olabilir.

Gözaltı Torbaları
Sık Sık makyaj ile uyuduğunuzda göz altı torbalarınız ve koyu renkli halkaların oluştuğunu görebilirsiniz. İnce yapılı olan göz çevresi derisi makyajdan en fazla etkilenen alanların başında geliyor.

Kirpik Düşmesi
Tüm gün maskara ile tutunmş kirpikler kurur ve düşmeye başlar sizde bu soruna dur çağrıda bulunmak için göz makyajınızı yatmadan önce mutlaka çıkartın. Göz makyajını yuvarlak haraketler ile çıkarmaya çalışın.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Bir yorum bırak