Bilgi

Öğretmenlere 24 Kasım’da bedava müze etkinliği

Pera Müzesi, “Öğretmenler Günü” zarfında 24 Kasım Cuma günü tüm öğretmenleri ücretsiz ağırlarken, koleksiyon sergilerine karşın bedava turlar da düzenliyor. 21- 26 Kasım tarihleri arasında ise Artshop’ta kurum yayınları %20 indirilmiş! Hem 24 Kasım günü müzeyi ziyaret eden öğretmenlere “İdealler Gerçekleşirken: Suna Kıraç’ın izinde 10 yılın öyküsü” kitabı armağan edilecek.

Öğretmenler Günü

Sergileri keşfedin

Müze, öğretmenleri Suna ve İnan Kıraç Vakfı koleksiyonlarıyla oluşturulan “Kesişen Dünyalar”, “Anadolu Siklet ve Ölçüleri” ve “Kahve Molası” sergilerini keşfe çağırıyor. 24 Kasım Cuma günü tüm öğretmenlere ücretsiz olan müze, bu özel günde ziyaretçilerini bununla birlikte sergi turlarında ağırlıyor. Turlar aynı gün saat 17.00 ve 19.00’da ücretsiz gerçekleşiyor. Katılım için müzenin web sitesinden rezervasyopn yaptırmak gerekmektedir.

Yetişkin Atölyeleri

Yetişkin Atölyeleri

Yıl boyu sürekli öğretmenlere yönelik atölyelerden “Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar” koleksiyon sergisi zarfında düzenlenen Abdullah Biraderler Instagram’da! atölyesinde katılımcılar, Osman Hamdi Bey döneminde yaşanan olayları Instagram paylaşımı formatında hazırlayarak, gençlerle daha güncel iletişim kurabilmenin yollarını keşfediyor. “Kahve Molası: Kütahya Çini ve Seramiklerinde Kahvenin Serüveni” koleksiyon sergisi kapsamındaki “Kahve ile Duygunu Harekete Geçir” atölyesinde katılımcılar, Türk kahvesi ritüellerinden hareketle sohbet kültürünü inceleyerek bambaşka nesillerle iletişim kurmanın yöntemleri üstüne düşünme fırsatı buluyor. “Anadolu Siklet ve Ölçüleri” koleksiyon sergisi kapsamında düzenlenen “An’ı Yakala” atölyesinde ise katılımcılar, gündelik yaşamdan ilhamla kendi kişisel “süre-ölçerlerini” tasarlarken ölçülen süre ile hissedilen süre arasındaki farkı deneyimliyor.

Öğretmen atölyeleri yıl baştan başa Perşembe günleri 16.00- 17:30 saatleri arasında düzenleniyor. Atölyeler için minimum 5 azami 10 kişilik grupların oluşması ve rezervasyon gerekmektedir.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Bir yorum bırak