Bilgi

Rize Adıyörem

 

Rize Adıyörem

Bulgur, salça, soğan, maydanoz, isot ve çeşitli baharatlar ilave edilerek ve uzun yoğurma süreleri ile elde edilen besine çiğ köfte denilmektedir. Etli ve etsiz olarak hazırlanmakta olan çiğ köfte günümüzde daha hafif olması ve daha sağlıklı olması bakımından etsiz olarak tüketilmektedir. Etsiz çiğ köfte metabolizmayı hızlandırdığı için hazımsızlık sorunu çekenler için birebir çözümdür. Ayrıca tüketildiği takdirde vücudun direncini arttırır ve vücudun ihtiyacı olan enerjiyi sağlar. Rize çiğ köftenin lezzetli olmasının sırrı tecrübeli ustalar tarafından yapılıyor olmasıdır. Tecrübeli ustalar hangi malzemeden ne kadar koyacaklarını ve ne kadar zamanda yoğurma işlemini yapacaklarını bilirler.

Aperatif olarak tüketilebilme kolaylığı sunan çiğköfteye hemen hemen her yerde ulaşabilmeniz mümkündür. İsteğinize bağlı olarak isterseniz yemeklerde isterseniz atıştırmalık olarak isterseniz de tek başına sadece çiğ köfteyi tüketebilirsiniz. Rize Adıyörem çiğköfte tek başına tüketildiği takdirde bile aşırı doyurucu yapıya sahiptir. Karadeniz ve Rize bölgesinde değerli müşterine hizmet vermekte olan Adıyörem firması lezzetli çiğ köfteleri ile müşterilerinin beğenisini kazanmış durumdadır. Genç yaşlı herkesimden kişinin yemesi için uygun bir besin olan çiğ köfte ayrıca hamilelerin de yemesine uygundur. Hamilelik döneminde ihtiyaç duyulan B12, E,C vitamini ve folik asit çiğköftenin içerisinde bulunmaktadır. Bu nedenle hamile olan bayanların tüketmesinde kesinlik ile bir sakınca yoktur.

Rize Çiğköfte markası Rize ve Karadeniz bölgesinde çiğköfte konusunda ustalığı ile ismini duyurmuş bir firmadır. Gerek tecrübeli ustaları gerek ise o tecrübeli ustaların ellerinden çıkan lezzetli çiğ köfteler ile her daim müşterilerin memnuniyetini kazanmış durumdadır.  İçerisinde bulunan besinler insan sağlığı açısından oldukça önemlidir.  Çocuklarınıza da gönül rahatlığı ile yedirebileceğiniz bu lezzetli besin kalp rahatsızlığı ve tansiyon sorunu olan hastalarında kullanmasında kesinlik ile bir sakınca yoktur. Aksine vücut direncini dengelemede ve metabolizmanızın hızlanmasında yardımcı olur. Dozunda ve doğru ölçülerde tüketildiği takdirde çiğ köftenin bir çok yararı vardır. İçerisinde bulunan besinler sayesinde kalp ve damar sertliklerini önler. Ayrıca uzun sürelerde tokluk hissi yaşattığı için kilo vermek isteyen kişilerin genellik ile tercihleri arasında yer almaktadır.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Bir yorum bırak