Bilgi

Rus kick boksçu geline Türk usulü nikah

Rus kick boksçu geline Türk usulü nikah

Rusya’nın Çita şehrinden Antalya’ya tatil için gelen İrina, burada tanıştığı Halit Gürkan ile evlilik kararı aldı. Halit Gürkan’ın tavsiyeleri üstüne Müslüman olan İrina, ismini de Hira olarak değiştirdi. Kahramanmaraş’ta bir düğün salonunda Türk gelenek ve göreneklerine tarafından yapılan düğün ise güvey ve gelinin yakınları göre yoğun alaka gördü.

düğün

“Antalya’da çalıştığım otelde tanıştık”

Davetlilere teşekkür eden güvey Halit Gürkan, “Ben Antalya’da bir otelde çalışıyordum, kendisini gördüm ve birbirimizi sevdik. İnşallah bir ömür boyu mutlu oluruz sonsuza dek. Kendisi benim için Rusya’dan Türkiye’ye geldi. Eşim Müslüman oldu ben de kendisine dinimizi anlattım. Peygamberimizin hayatını anlattım kendisi de Müslümanlığı seçti.” dedi.

Rus kick boksçu geline Türk usulü nikah – İZLE:

Hira gelin: Kick boksa devam etmek istiyorum

Türkiye adetlerine kısa sürede adapte olduğunu söyleyen Rus gelin İrina (Hira) ise, “Ben fazla mutluyum kendisiyle. Birazcık zorlandım emrindeki kültürler çok öbür. Ilk geldiğimde fazla zorlandım fakat sonra insanlara alıştım çok iyiler. Müslüman oldum. Eşim bana fazla muavin oldu Müslüman olmam için. Kick boks sporunda dünya şampiyonuyum. Burada da bu sporu yerine getirmek istiyorum.” diye konuştu.

düğün

(İHA)

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Bir yorum bırak