Bilgi

Selülit tedavisi

Selülit tedavisi

Selülit Tedavisi denildiğinde son dönemlerde oldukça tercih edilen ve bir o kadar da etkili olan yöntemlerden biri şok dalga tedavisidir.

Şok dalga tedavisi nedir?

Şok dalga tedavisi bir diğer ismi ile “ESWT tedavisi” medikal estetik alanının yanı sıra bölgesel incelme, selülit tedavisi bazı durumlarda fizik tedavi için de tercih edilen alternatif yöntemlerden biridir.

Şok dalga “ESWT tedavisi” hangi amaçla kullanılabilir?

Zayıflama, Selülit tedavisi, cilt sıkılaştırma, doğum çatlaklarının yok edilmesinde, topuk dikeni, golfçü dirseği, tenisçi dirseği, omuz kireçlenmeleri gibi sağlık sorunlarında hekimlerin önerisi ile tercih edilmekte ve güvenle acısız ve ağrısız bir şekilde uygulanabilmektedir.

Tedaviyi kimler yaptıramaz?

Hamilelerde, kalp pili bulunan hastalarda, kanser hastalarında ve eklem ya da kemik alanında cerrahi operasyon geçirmiş olan kişilerde bu işlem yapılamamaktadır.

Şok dalga tedavisi hangi bölgelere uygulanamaz?

Son derece etkili olan bu uygulama, boyun bölgesi, baş ve sinirlere yakın olan bölgelere uygulanmamalıdır. Aksi halde istenmeyen sonuçlar doğurabilmektedir.

Bölgesel Zayıflama yöntemlerinden de bahsedecek olursak, son dönemlerde kliniğimizde en çok tercih edilen yöntemlerden bir diğeri de Lenf Drenaj uygulamasıdır.

Lenf drenaj nedir?

Lenf drenaj aslında vücudumuzda sürekli birikmekte olan ödemlerin atılmasına yarayan hücrelere ve dokulara besin taşımakta olan beyaz kan dolaşımına verilen isimdir.

Lenf drenaj bölgesel incelme dışında hangi alanlarda kullanılır?

Bazı hastalıklar sonrasında meydana gelen ödemlerde, selülit tedavisinde, bölgesel zayıflama, varislerin tedavisinde tedavi edici ve kimi zaman da yok edici bir destek olarak kliniğimizde sıklıkla tercih edilmekte ve uygulanmaktadır.

İşlem herkese yapılabilir mi?

Lenf drenaj uygulaması yüksek tansiyon hastalarında, basur hastalarında, şeker hastalarında, kemik erimesi olan kişilerde ve hamilelerde yapılması önerilmemekle birlikte, doktor kontrolü ve onayında yapılabilmektedir.

Uygulama kaç seans yapılmaktadır?

Lenf drenaj uygulaması kişiden kişiye seans olarak farklılık göstermekle olup, selülit tedavisi olarak uygulandığında ortalama 15 seans sürmektedir. Bu süre sonunda kişilerde istenilen etkiler gözlemlenmektedir.

Sizler de kiniğimize gelerek uygulamalarımızdan yaralanmak için hemen internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Bir yorum bırak