Bilgi

Sevgililer günü öncesinde çiçeklerin dilini öğrenin

Sevgililer günü öncesinde çiçeklerin dilini öğrenin

Sevgililer gününe eksik bir vakit kaldı. Bu güne önemseyenler için bir armağan telaşı başladı. Hediye tercihinizi çiçekten yandan kullanacaksanız, hangi türü seçeceğiniz konusunda size tezgâhtar olabiliriz. Çünkü her birinin ayrı ayrı anlamı var. İşte içten seçimi yerine getirmek için çiçeklerin sembolize ettiği duygular.

Şakayık

En yaygın kullanılan buket çiçeklerinden olan Şakayık, romantizm ve refahı sembolize eder. Keza bu kabarık hoş çiçeklerin şans getireceğine inanılıyor.

Gül

Bu klasik çiçek, Sevgililer Günü için en popüler seçenektir. Çünkü kırmızı güller; romantizmi, sevgiyi, güzellik ve mükemmelliği simgeler.

Gerbera Papatyası

Papatyalar güzelliği, masumiyeti ve saflığı simgelemekle ünlüdür. Papatyanın büyük bir çeşidi olan Gerbera Papatyası, aynı zamanda neşe vericidir. Mutlu bir an için alınabilecek gözde çiçeklerdendir.

Lale

Dünyanın en popüler çiçeklerinden olan Laleler, aşkı simgeler. Zarif bir hediye edinmek isteyenler Sevgililer Günü’nde laleyi tercih edebilir.

Casa Blanca Zambakları

Bu beyaz lilyumlar, alımlılık, sınıf ve stili simgeler. Sofistike bir tarzı olanlar bu lilyumlardan büyük bir buket hazırlatabilir.

Orkide

Orkideler bilindiği üzere nadir çiçeklerdir. böylece sevgi, çekicilik, lüks ve gücü simgeler. Klasiği değil gösterişi sevenler orkideyi seçim edebilir.

Karanfil

Yeni başlamış bir sevgi ve kıvılcım demektir. Ayrıca hesaplı, keza neşe saçan keza de güzel kokan çiçekler için karanfil yerinde bir çiçek çeşididir.

Sarmaşık

Sarı, mavi- mor ve beyaz renkleri olan inanç ve umudu simgeler. Bu çiçeklerle çarpıcı bir kombinasyon oluşturmak isterseniz kırmızı lale ve papatyalarla karıştırabilirsiniz.

Gardenia

Fazla hoş kokan bu zarif çiçekler, saflık ve sevinci açıklama eder. Daha derin, nostaljik bir aşkı simgeler. Pahalı ve tek olarak satılmaktadır.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Bir yorum bırak