Bilgi

Sivrisinekler Neden Bir Takım İnsanları Daha Fazla Isırır?

Sivrisinekler Neden Bir Takım İnsanları Daha Fazla Isırır?

Güzel yaz mevsiminin davetsiz misafirleri sivrisinekler niçin bazı insanları daha pozitif ısırır? Sinek ısırıklarından felakete uğramış insanların sorduğu “sivrisinekler niçin hep beni ısırıyor?” sorusuna yanıt olabilecek bir yazı hazırladık.

Sivrisinekler Neden Bazı İnsanları Daha Fazla Isırır?

Sivrisinekler sıcak yaz aylarında evlere misafir olur. Kullanılan sinek kovucu ilaçlar işe fayda oysa adamakıllı ortadan kaldırmayabilir. Evde bir kişiyi ısırken niçin diğerlerinden uzaktan durur? Mümkün cevapları bu yazıda bulunuyor.

İstatistiksel olarak, sadece on kişiden biri sivrisinekler için caziptir. Cinsiyet ayrımı söz konusu olmaksızın yumurtalarını beslemek için memelilerin kanına ihtiyaç duydukları için sadece dişi sivrisineklerin ısırıldığını söyleyebiliriz. Sivrisinekler çok seçicidir ve yumurtaları için en yerinde kanı seçerler. Ceset bileşenlerimizi yaratıcı kimyasalların kokularını 30 metre uzaklıktan alabilirler.Doğru kimyasal karışımı ve memeli kokusunu farkedebilirler.

Yapılan incelemeler 0 kan grubuna sahip şahısların sivrisinekler tarafından daha çok tercih edildiğini gösteriyor. laktik asit birçok sivrisinek türü için sinyâl bir koku yayar. Peynir, soya, yoğurt ve salamura edilmiş sebzeler gibi belirtilen gıdaları yediğinizde ve kaslı egzersiz yaptığınızda, cildinizde daha artı süt asiti oluşur.

Sivrisinek Isırıklarına Doğal Çözüm Arıyorsanız Sivrisinek ısırıklarından alerjik reaksiyonlarına karşı bu yöntemleri deneyebilirsiniz. Doğal elma sirkesini azıcık su ile karıştırıp pamuk ile kaşınan bölgeye bastırabilirsiniz. Diş macunlarının içerisindeki asitler sinek ısırıklarına iyi gelir. Azıcık diş macununu kabaran bölgeye uygulayabilirsiniz. Kaşınan bölgeyi daha fazla kaşıyıp yara yapmak istemiyorsanız buz küplerini sinek ısırığı olan bölgeye uygulayın.

Aslında sivrisinekler bir çok kişiyi ısırır. Her insanın sinek ısırığına vereceği tepki öbür olduğu için alerjik tepkime belirtileri de farklıdır. Bir Takım insanlarda hafif bir kaşıntı oluştururken bir takım insanlarda ise yaralara neden olabilen kaşıntılar oluşturur.
Sivrisinekleri kendinizden uzak tutabilmeniz için koyu renkli giysiler, bol sarımsak tüketilmesi, içki taşıyan gövde losyonları kullanılması etkili olabilir.

Etiketler:
sinek sivrisinek
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Bir yorum bırak