Bilgi

Yaşlanmamak için yapılması gerekenler

Süre şipşak geçerken yaşlanmamak için yapılması gerekenler nelerdir? Zamanı önlemek muhtemel değil ama yaşlanmayı bazı yöntemler ile muhtemel.

Yaşlanmamak için yapılması gerekenler

Zamanla yaşlanan hücrelerimizi daha genç ve canlı tutabilmek için her gün düzenli olarak bakım uygulamamız şart. Peki jurnal yada haftalık rutinlerimizde neler olmalı yada neler tüketmeliyiz. Devamlı genç kalan dünya starlarının uyguladığı yaşlanma karşıtı uygulamalar nelerdir?

Yaşlanmamak için

Hücreleri Besleyin
Yalnızca yemek ve midemizi yüklenmek için beslenmelisiniz. Hücrelerin enerji ihtiyacını karşılamak ve toksinleri atmak için vitamin açısından zengin beslenmelisiniz. Günlük beslenmenizde asgari 2 posriyon meyve ve sebze olmalı.

Güneşten Korunun
Güneş kremi kullanarak cildinizi zararlı ışınlardan korumakla kalmaz bununla beraber yaşlanmanın en büyük nedeni de ortadan kaldırmış olursunuz. Cilt renginiz ise yada alıngan bir cilde sahipseniz 50 faktörlü koruyucuları tercih edebilirsiniz.

Gülün
Neşelendirici almak sadece o anınızı hoş kılmaz. Uzun vade de gençlik hormonlarının daha fazla salgılanmasını sağlar. Yapılan incelemeler kendinizi gülümsemeye zorladığınızda içinizde gülme hissinin getirdiğini söylüyor.

Nitelikli Ürünler
Erken yaşlarda çok fiyatı yüksek ve yoğun içerikli kremler kullanmaya gerek olmadan sadece nemlendirici ve göz çevresi kremleri ile bakım uygulayabilirsiniz. Yaşınız ilerledikçe ise daha yoğun bakım sağlayan kaliteli ürünler kullanmanız koşul.

Jurnal ve Haftalık Bakımlar
Her akşam mutlaka makyajınızı çıkartın. Cildinizi mutlaka temizleyin. Haftalık olarak bakımlar ve peeling uygulayın. Bunları alışkanlık edinmeniz ise temel nokta olacaktır. Haftanın açıklanmış günlerinde makyaj yapmayın. Ahenkli olarak dermotolog randevularına gidin. Yaşlanmanın ilk belirtilerinin çıktığı göz çevrenizi mutlaka koruyun.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Bir yorum bırak