Bilgi

Yaz gribine neler iyi kazanç?

Yaz gribine neler iyi kazanç?

Soğuk algınlığı, üşütme ve yaz gribine neler iyi kazanç? Sıcak yaz günlerinde hastalanmak kış mevsimine tarafından daha zordur. Yüksek alev bu dönemde daha tehlikeli olabilir. Yaz aylarında gribe yakalandıysanız tez iyileşmeniz için öneriler hazırladık.

Yaz gribine neler iyi gelir?

Tüketilen soğuk içecekler, dondurma, yada klima çarpması gibi nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilen yaz gribi baskı geçebilir. Genellikle terleme ardından ani bir üşüme yaşadığınızda sabahleyin yataktan kalkamayacak halde uyanabilirsiniz. Yaz gribini kolaylıkla atlatabilmeniz için bilmeniz gerekenleri sıraladık.

Yaz gribine

Yaz gribine

Yaz Gribinden Kurtulmak İçin

Ilk Olarak bağışıklık sisteminizi güçlendirmelisiniz. Yüksek oranda C vitamini taşıyan yaz meyvelerini tüketin. Kavun, çilek ve limon tüketimini arttırın.

Su tüketmek grip sırasında akışkan kaybeden vücudunuzun çabuk toparlanmasına tezgâhtar olacaktır. Enfeksiyonlar yüksek ateşe niçin olabilir. Gün içerisinde ılık su ile duş alın. Soğuk fazla ateşiniz yoksa tercih etmeyebilirsiniz. Sıcak ve soğuk etkisini sürdürmeyin. Bulunduğunuz ortamın hava sıcaklığının gün içerisinde değişmez kalmasını sağlayın. Bitki çayları tüketin. Adaçayı antiseptik özelliği ile boğaz enfeksiyonları ile savaşmanıza tezgâhtar olur. Kuşburnu yüksek C vitamini ile bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Grip döneminde yemek yemek istemeyebilirsiniz. Seçiminizi hafif olan çorba ve yoğurttan yanlamasına kullanabilirsiniz. Yüksek oranda vitamin ve mineral içeren sebzelerden yapılmış yemekleri tüketin. Kuruyan cildiniz için mutlaka E vitamini içeren kremler kullanın. Bulunduğunuz ortamı sıkça havalandırın.

Etiketler:
grip Yaz gribi
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Bir yorum bırak